Jednym z zadań lekarza rodzinnego jest prowadzenie akcji profilaktycznych i prozdrowotnych wśród swoich Pacjentów. Będziemy takie działania okresowo prowadzić, a najlepszym czasem dla ich rozpoczęcia jest oczywiście start naszej Praktyki. Z okazji Światowego Dnia Chorego (11 lutego) przez tydzień badaliśmy poziom glukozy we krwi włośniczkowej wraz z pomiarem ciśnienia tętniczego krwi, wielu Pacjentów pytało się wtedy o możliwość zbadania cholesterolu. Najwyraźniej osoby, które się o to pytały wiedzą, że wysoki poziom cholesterolu jest jednym z głównych czynników sprzyjających rozwojowi miażdżycy i chorób układu krążenia, a choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce i na świecie.

W ramach akcji profilaktycznej zapraszamy zatem na bezpłatne badanie poziomu cholesterolu.

Jeśli wynik badania okaże się nieprawidłowy dalszym krokiem będzie zbadanie lipidogramu (podział cholesterolu na frakcje).

Akcja profilaktyczna prowadzona będzie w kwietniu i maju 2013, a osoby zaglądające na naszą stronę zgłaszać mogą się już dziś! Na pobranie krwi zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18, najlepiej rano w godzinach 8-10 na czczo.

Jak przygotować się do badania?

Od ostatniego posiłku musi upłynąć co najmniej 9 godzin, najlepiej zgłosić się na czczo. W przypadku badania w porze popołudniowej ostatnim posiłkiem powinno być śniadanie. W dniu poprzedzającym badanie dieta powinna być lekkostrawna i niskotłuszczowa, nie należy spożywać alkoholu ani wykonywać dużego wysiłku fizycznego.

Przypominamy, że przyjmujemy Pacjentów bezpłatnie na podstawie kontraktu z NFZ. Pacjenci zgłaszający się po raz pierwszy wypełniają deklarację dostępną w rejestracji.

data wpisu 2013.03.16