Odkąd pamiętam zawsze interesowałam się medycyną. Po ukończeniu szkoły średniej kierunek lekarski był dla mnie oczywistym wyborem, zaś rozpoczęcie i ukończenie Collegium Medicum w Krakowie realizacją tego marzenia. Podczas studiów w sferze moich zainteresowań znalazły się takie zagadnienia jak: chirurgia dziecięca, choroby zakaźne, neurologia, kardiologia, co zaowocowało napisaniem kilku prac naukowych o tej tematyce. Mimo, iż kuszącym było oddanie się specjalizacji ,,zabiegowej”, to jednak  pediatria stała się celem i sensem mojej ścieżki zawodowej. Nic nie zastąpi kontaktu z pacjentem, a w szczególności satysfakcji jaką daje pomoc małym pacjentom i ich rodzicom.

Na co dzień pracuję w Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie, gdzie oprócz stałych obowiązków zaangażowałam się w programy leczenia chorób rzadkich u dzieci oraz program szczepień. Wiem jak ważne jest dokładne badanie, trafna diagnoza i skuteczne leczenie, jednak  przede wszystkim wiem, jak ważne jest ludzkie i ciepłe podejście do małych pacjentów i ich rodziców. Od czterech miesięcy sama mam wielką radość być mamą, dlatego rozumiem jak ważne dla rodziców są ich małe skarby, które oddają w moje ręce. Zaufanie jakim jestem obdarzana przez rodziców wracających do mnie ze swoimi pociechami lub dzwoniący z pytaniami jest drogowskazem, że w swojej pracy zmierzam w dobrą stronę.

Poza pracą staram się spędzać aktywnie czas z mężem i synkiem na długich spacerach
i rozmowach. Lubię też jeździć na rowerze i pływać. Razem z mężem jesteśmy fanami dobrego kina, muzyki i kuchni – często też do wspólnego gotowania zapraszamy znajomych.

Plany na przyszłość? Zwiedzenie camperem całej Europy, a może i dalej… Kto wie?

2013.09.23