Doświadczenie medyczne nabywałam w kilku szpitalach, aktualnie od 3 lat pracuję w Szpitalu Jana Pawła II w Krakowie na Oddziale Neuroinfekcji oraz Neurologii Dziecięcej. Miejsce pracy wybrałam nieprzypadkowo, gdyż mam tam okazję pracować i uczyć się od świetnych specjalistów z ogromnym, wieloletnim doświadczeniem i wiedzą. Podoba mi się to, że spotykam się tam z ciekawymi oraz niejednokrotnie zawiłymi przypadkami klinicznymi, które wymuszają na nas potrzebę nieustannego rozwoju.

Olbrzymią satysfakcję daje mi zawsze uśmiech małego pacjenta oraz zaufanie, jakim darzą mnie rodzice dziecka. Praca z dziećmi nigdy nie jest nudna! Poza właściwą diagnozą i leczeniem niesamowicie ciekawym wyzwaniem jest efektywna komunikacja z małym pacjentem oraz jego rodzicami. To oni najlepiej znają swoje dziecko.
Dlaczego medycyna?
Zainspirowała mnie moja nauczycielka biologii, którą bardzo ceniłam za pasję, z jaką wykonywała swój zawód. To ona wskazała mit ten kierunek, za co jestem jej ogromnie wdzięczna. Kolejnym krokiem były studia, które ukończyłam na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dzięki nim poznałam to piękne miasto, w którym obecnie mieszkam.
Wolny czas uwielbiamy z mężem spędzać na łonie przyrody oraz poznając nowe kraje i kultury. Hołdujemy przekonaniu, że z siodełka roweru oraz poza utartymi szlakami można zobaczyć więcej i ciekawiej żyć.
data publikacji: 2016.06.05